Cyklostezky Velkopavlovicka a Slovácka

Pokud plánujete cyklistický výlet či dokonce pobyt na jižní Moravě, jistě byste si neměli nechat ujít některou z Moravských vinařských stezek, které odhalují krásu jihomoravských vinic ze sedla vašeho kola. Pokud hledáte inspiraci pro výlet na kole na Velkopavlovicku či Slovácku, nenechte si ujít následující tipy na výlety po klidných a bezpečných cestách s kvalitními povrchy, k těm nejzajímavějším vinařským lokalitám kraje.

 

Cyklostezky Velkopavlovicko

Síť moravských cyklistických stezek nabízí nejen sportovní vyžití formou cykloturistiky, ale zaměřuje se i na kulturní stránku turistiky, kdy v rámci svých tras nabízí také možnost poznání zdejšího fenoménu – vinné révy, která je pro místní obyvatele údělem i celoživotní zálibou, a váže se k ní folklorní tradice, legendy i kultura. Vinařské stezky z oblasti Velkopavlovické nabízejí trasy vedoucí obcemi Hanáckého Slovácka, jako jsou Podivín, Velké Bílovice, Velké Pavlovice, Čejkovice nebo Rakvice – a to v rámci projektu Moravská vinařská stezka, který propojuje cyklistickými a turistickými trasami celý jih Moravy. Cyklotrasy vás ale zavedou i severněji, třeba do obcí Hustopeče, Klobouky, Židlochovice, nebo až do druhého největšího města republiky – Brna.

 

Cyklostezky Slovácko

Oblast Slovácka je proslulá svými pestrými kroji, bohatým folklorem, a opět i tradicí ve vinařství. Pokud se do těchto končin vydáte na kole, mohly by vás zaujmout vinařské stezky, které umožňují poznání pestré odrůdové skladby zdejších vín, krásné výhledy na vinice i rozmanité sklepní stavby v jednotlivých oblastech. Své půvaby mají zejména projížďky Moravskými vinnými stezkami vedoucími v oblasti Slovácka například přes Uherské Hradiště, Kyjov, Bzenec, Mutěnice, Hodonín či Břeclav. Oblíbeným cílem cyklistů na Slovácku je pak především jedinečná expozice Muzea vesnice jihovýchodní Moravy, která představuje soubor vinohradnických staveb a jejich zařízení z doby našich pradědečků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *