Dovolená Jižní Morava

Mnoho lidí vnímá dovolenou prožitou doma za méněcennější sestřenici dovolené strávené v cizině u moře. Je to jeden úhel pohledu a ne zrovna nejšťastnější. I když naše domovina nemá moře, má toho pořád co nabídnout. Je zde mnoho k vidění a zažití. Máme zde pěknou přírodu, bohatou historii, obrovský počet památek, které nám může závidět svět. V řadě oblastí ještě přežívají i tradice našich předků, o kterých většina lidí moc neví, přestože jsou zajímavé a poučné. Na našem území najdeme mnoho oblastí, které stojí za to navštívit a poznat. Nejvýraznější z nich je region jižní Moravy. Jižní Morava není jen úrodnou zemědělskou krajinou, která plodí vynikající vína. Je to navíc ideální destinace pro tuzemský cestovní ruch. To vyplývá z faktu, že je to dosti rozsáhlý a dosti různorodý region, kde se střídají horské, vinařské a krasové destinace. Jižní Morava se dá s přihlédnutím k charakteru území a turistickým možnostem rozdělit na oblast Brna a okolí, Pálavy a Lednicko-valtického areálu, Moravského krasu a okolí, Slovácka, Znojma a Podyjí. Každá uvedená oblast je něčím výjimečná a specifická.
Například oblast Slovácka je proslavené bohatým a doposud živým folklorem, tradicemi, písněmi a nádhernými kroji. Je zde svébytná vinařská stezka, unikátní vodní cesta Baťův kanál, biosférická rezervace UNESCO s orchidejovými loukami v Bílých Karpatech. Znojemsko a Podyjí je ráj všech cyklistů a milovníků vína. Pro tuto oblast jsou typické slunné a úrodné nížiny, ovocné sady a vinohrady. Nachází se zde nejmenší národní park u nás. Oblast Moravského krasu nadchne všechny milovníky přírody, ale nejen je. Zdejší krajina patří k ekologicky nejčistším v České republice. Tato oblast se může pochlubit rozsáhlým komplexem krápníkových jeskyní, hlubokými údolími s vápencovými skalními útesy.
To je jen kráká ukázka toho, co může jižní Morava návštěvníkům nabídnout. Na to abyste vše poznali, vám nebude stačit ani vaše celá dovolená. Navíc dovolená jižní Morava je finančně dosažitelná pro každého.