Koupaliště na Jižní Moravě

V teplých letních měsících jsou koupaliště a aquaparky vyhledávanými místy jak místními obyvateli, tak turisty. Na území jižní Moravy se nachází desítky aquaparků, venkovních i krytých bazénů. Mnohé z nich nenabízí pouze osvěžující zchlazení v letních měsících, ale také různé atrakce jako tobogány a skluzavky či možnosti dalšího sportovního vyžití – například hřiště pro plážový volejbal. V areálech koupališť samozřejmě nechybí stravovací zařízení.

V letní sezóně 2013 byl otevřen největší aquapark na jižní Moravě – Aqualand Moravia. Aquapark je vhodným místem pro všechny generace, každý si tu přijde na své. Pro návštěvníky je zde připraveno dvacet tobogánů a skluzavek různé délky a náročnosti. V areálu koupaliště se dále nachází dvanáct bazénů, některé z nich jsou naplněny termální vodou, takže je možné aquapark navštívit za každého počasí. Pro nejmladší návštěvníky se tu realizují animační programy. Cena vstupného do aqualandu činí 490 Kč pro dospělého, studenti a děti však mohou uplatnit slevu. Kromě aquaparku se v areálu také nachází wellness centrum, ve kterém si můžete odpočinout například ve finské sauně, v biosauně, solné lázni apod.

Kromě rozsáhlého Aqualandu Moravia se na území jižní Moravy nachází mnoho menších aquaparků a koupališť, v jejichž areálu je možné strávit příjemný den. Jen město Brno a jeho blízké okolí vám nabízí celou řadu koupališť. Velmi atraktivním je například přírodní koupaliště Riviéra. V areálu se nacházejí tři bazény v uměle vybudovaném říčním korytě, ty se od sebe odlišují hloubkou. V prostorách koupaliště je samozřejmě umístěno občerstvení, dále se tu nachází fitcentrum a hřiště na beach volejbal. Celodenní vstupné na koupaliště Riviéra pro dospělou osobu činí 110 Kč.

Mezi často navštěvovaná koupaliště patří také to v Hustopečích u Brna. Areál aquaparku nabízí svým návštěvníkům masážní a relaxační bazény, tobogán a skluzavku. Vstupné na koupaliště činí 70 Kč. Mezi podobně vybavené aquaparky je možné zařadit i ten ve Vyškově, návštěvníci si však připlatí o 10 Kč více.

V oblasti Moravského krasu se nachází také několik koupališť a aquaparků, a to kupříkladu aquapark ve městě Blansko nebo v Boskovicích, z klasických koupališť se jedná například o to ve Spešově či v Černé Hoře. V oblasti Podyjí se můžete zajít vykoupat například na městskou plovárnu Louka ve Znojmě, na Slovácku kupříkladu na koupaliště ve Žďánici.