Pámátky

Jižní Morava je turistickým regionem, který nabízí mnoho možností jak trávit svůj volný čas a dovolenou. Rodiny s dětmi, jednotlivci i skupiny, ti všichni jsou zde bez rozdílu vítáni. Ráz zdejší krajiny je ideální pro provozování agroturistiky, cykloturistiky a pěší turistiky. Výlety jižní Morava nejsou nikdy úplně obyčejné. Pokaždé zažijete něco neobyčejného, dozvíte se něco nového.
Pokud milujete přírodu, budete určitě nadšeni z CHKO Pálavy, lužních lesů na dolním toku Moravy, CHKO Moravský kras a Národního parku Podyjí.
Turisticky nejpřitažlivějším cílem řady výletů bude určitě podzemní svět Moravského krasu. Lákadlem jsou fantastické krápníkové jeskyně a propast Macocha. Prohlédnout si budete moci jeskyně Punkevní, Balcárku, Kateřinskou, Výpustek a Sloupsko-šošůvskou.
Národní par Podyjí je nejmenší tuzemský národní park. Tvoří jej kaňon řeky Dyje mezi Vranovem nad Dyjí a Znojmem. Pochlubit se může hluboce zaříznutými meandry řeky Dyje, skalními stěnami a kamennými moři. Park můžete projít pěšky nebo si jej projet na kole. Během cesty po parku si můžete odpočinout nebo se schovat před nepohodou v dřevěných altáncích.
Jinou atraktivní turistickou destinací je Pálava. Pálava má neuvěřitelně rozmanitou krajinu. Jsou v ní zastoupeny stepi, lesostepi, teplomilné doubravy a suťové lesy. Hlouběji tuto krajinu poznáte, když se vydáte po zdejší naučné stezce. Stezka měří asi 20 kilometrů, začíná v obci Dolní Věstonice a končí v Mikulově.
Při poznávání krás jižní Moravy určitě zavítáte i na takzvanou Moravskou Saharu. Ta se rozkládá mezi Bzencem, Hodonínem, Dubňany a Vracovem. Pojmenování Moravská Sahara pochází z 18. století. Tamější nenáročný terén přímo vybízí k cyklistickým výletům s dětmi.
Při výletech po jižní Moravě určitě narazíte na řadu krásných a zachovalých hradů a zámků. Navštívit můžete například pohádkový hrad Perštejn, zámky v Lysicích, Boskovicích, Rájci, někdejší vojenskou pevnost hrad Špilberk, hrad Veveří, zámky v Rosicích a Oslavanech. Hrady a zámky naleznete i v Podyjí, na Vyškovsku, Slovácku i na nejjižnějším cípu Moravy.

Připravujeme sekce:

zámky jižní Morava
hrady jižní Morava

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *