Ubytování

Jižní Morava patří k nejteplejším oblastem naší republiky. To přeje nejen zemědělství, ale i turistickému ruchu. Oblast jižní Moravy je i bohatá na kulturu a historické reálie. Je tu spoustu zachovalých hradů a zámků, jež lákají k návštěvě. Mezi osm nekrásnějších hradů a zámků, které se doporučuje navštívit, patří hrad Bítov, hrad Špilberk, zámek v Lednici, zámek v Lysicích, zámek v Miloticích, zámek ve Slavkově, zámek ve Valticích a zámek ve Vranově nad Dyjí. K poznání toho ale nabízí jižní Morava mnohem více. Kromě světských historických staveb je zde i mnoho sakrálních historických památek. Jižní Morava má nejvíce církevních památek ze všech regionů v republice.
Milovníci přírody a vína zde budou okouzleni i poetikou obdělávaných vinic, rozkvetlých sadů, krásou bukových a lužních lesů, krasových jeskyň a útulností vinných sklepů. Těšit se mohou i z vyhlídkových plaveb po Baťově kanále, Brněnské přehradě a Mušovské přehradě. Všichni ostatní se mohou těšit na unikátní lidové tradice, které zde ještě pořád žijí a nejsou jen prázdnou atrakcí pro turisty. Milovníci pěší turistiky a cykloturistiky budou nadšeni z husté sítě stezek a cyklotras. Nejvyhledávanější stezkou je zde unikátní Moravská vinná stezka. Moravská vinařská stezka je projekt více jak 280 vinařských obcí. Měří něco přes 1 200 km a její projetí slibuje bohaté zážitky.
Ubytování na jižní Moravě je na vysoké úrovni. Turisté si zde mohou užít dovolenou, pěkný víkend na chatě, chalupě, v roubence, v rodinném domě, v kempu, ve farmě, v hotelu, v hostelu, v penzionu, v ubytovně či v motorestu. Záleží jen na jejich představách a finančních možnostech. Hustota ubytovacích zařízení je zde různorodá. Nejvyšší je v oblastech, které mají po celý rok co turistům nabídnout. Dobré jídlo, pěkné spaní to je jižní Morava ubytování.

Zajímá vás také:

penzion jižní morava
hotel jižní morava
penziony morava
penziony jižní morava
chaty jižní morava
chata jižní morava
kempy jižní morava
ubytování na jižní moravě

chaty a chalupy jižní morava