Blansko

Doporučené ubytování v Blansku:

Možnosti ubytování v Blansku

V následujícím článku jsme se zaměřili na různorodé možnosti ubytování v Blansku. Díky dobré a turisticky atraktivní poloze se stává častým cílem turistů, proto jsou zde počty nejrůznějších hotelů a ubytoven více než příjemné a je z čeho vybírat. Ubytování jsme roztřídili podle ceny za noc se stručným popisem, co za své peníze dostanete. Článek poslouží jako orientační průvodce pro všechny, kteří hledají ideální poměr mezi cenou a kvalitou. Všechny možnosti ubytování zde najdete rozděleny podle nejnižší možné ceny za noc. U kategorie nejlevnějšího a nejdražšího noclehu jsme pro vás všechny možnosti ubytování vyhledaly, co se týče střední kategorie, kam jsme zařadili ubytování mezi čtyřmi a osmi sty korunami za noc, ovšem najdete v Blansku a blízkém okolí tolik možností, že jsme všechny neuváděly.

Blansko – obecné informace
Město Blansko se pyšní přízviskem brána Moravského krasu. Blanensko patří k oblastem, které byly a zůstávaly obydleny již od dob pravěku, a první písemná zmínka pochází už z roku 1136. Nyní je Blansko zhruba dvaceti tisícovým městem, na jehož území se nachází krásný renesanční zámek. Možnosti ubytování v Blansku jsou bohaté a své si určitě najdou zastánci všech cenových kategorií.

Nejlevnější ubytování v Blansku

Pokud míříte do regionu především za zážitky a nechcete utrácet peníze za drahé ubytování, pak jsou následující penziony a ubytovny právě pro vás.
• Domov mládeže při SOŠ
Nedaleko od Zálesáka najdete také Střední odbornou školu a učiliště, v jehož prostorách stojí domov mládež. Ten nabízí ubytování i veřejnosti, ceny i termíny po telefonické domluvě, výhodou je možnost stravování.
• Ubytovna Zálesák – od 110 Kč za noc
Zálesák se nachází v severní části města a tří a čtyř lůžkové pokoje. Sprchy i záchody jsou společné, pro zájemce je zde k dispozici malá kuchyň se sporákem a chladničkou. Je však třeba počítat, že se opravdu jedná o ubytovnu a příliš komfortu nečekat. Ideální pro studenty, kteří chtějí ušetřit na přespání, pro rodinné výlety by bylo nasnadě zvážit některou z jiných variant.
• Hotel Dukla – od 220 Kč za noc (120 při delším pobytu)
V Dukle se vyspíte už za 220Kč za noc, pokud zde plánujete zůstat déle, než týden získáte cenu dokonce ještě o sto korun menší. Pokoje jsou zde dvou nebo tří lůžkové a díky velké kapacitě by nemělo být problémem ubytování bez předchozí rezervace. Je třeba ovšem počítat s tím, že pokoje opravdu mají pouze základní vybavení, tedy postele a úložné prostory, koupelna náleží ke každému pokoji, kuchyňka je ovšem dostupná na patře.
• Lažánky – od 290 Kč za noc
Ubytování v malém „penzionu“ ve vesnici Lažánky (400 obyvatel). Jediný pokoj pro dvě osoby, ideální na krátkodobé přespání.
• Vyhlídka – od 300 Kč za noc
Hotel Vyhlídka se nachází mimo město, v části obce Těchov. Výhodou je opravdu krásné umístění v přírodě a celkově pěkné a moderní vybavení celého areálu. Nejlevněji se vyspíte za 300 Kč za noc v případě, že se spokojíte se čtyř lůžkovým pokojem a zůstane na tři a více nocí.
• Hotel Aquapark – od 310 Kč za noc
Ubytování v prostoru sportovního ostrova v Blansku. Mezi výhody patří možnost návštěvy aquaparku, úschovna kol i bezplatné parkování. Sprchy i sociální zařízení patří ke každému pokoji zvlášť. Pro stravování je v objektu přístupná restaurace s barem.
• Ubytovna Macocha
Ubytovna Macocha se nachází na severním okraji města a stojí hranici průmyslové zóny. Kuchyňka, sprchy i wc se nachází na patře a jsou společné. K dispozici je celkem devět pokojů s kapacitou od dvou lůžkových pokojů až po (jeden) čtyřlůžkový. Cena po domluvě na dotaz.

 

Penziony v Blansku

Možnosti ubytování v penzionech je v Blansku a okolí více než dost. Ceny se pohybují mezi čtyřmi a osmi sty korunami za noc. Jedná se především o, co do počtu lůžek, malé rodinné domy, priváty či penziony (maximum kolem 20 lůžek). Poměr ceny a kvality je zde dobrý, pokud nestojíte vyloženě o komfort hotelu, ale naopak upřednostníte menší, klidnější a soukromější ubytování než jaké nabízejí ubytovny, potom jsou právě penziony pro vás tou správnou volbou.

 

Luxusní ubytování v Blansku

Hotely jsou v Blanku a nejbližším okolí celkem tři, navíc jedno Wellness centrum. Všechny nabízejí běžný standard tři hvězdičkových hotelových pokojů, výjimečné místo si zaslouží hotel Zámecká sýpka, který se jak velikostí, tak svým vybavením od klasických hotelů liší.
• Hotel Skalní mlýn – od 780 Kč za noc
Hotel v krásném kopcovitém prostředí v bezprostřední blízkosti lesů. Nabízí restauraci, piano bar, letní terasy s pravidelným grilováním, výtah, směnárnu a internetový koutek. Pokoje jsou vždy s vlastním WC, sprchou, telefonem, rádiem a sat-TV. Hotel má vlastní parkoviště.
• Hotel Zámecká sýpka – od 790 Kč za noc
Menší hotel, jehož hlavním kladem jsou prostorné, moderně zařízené a především od ostatních hotelů značně se lišící pokoje. Navíc nabízí služby restaurace i pivotéky. Rozhodně jedna z nejlepších voleb.
• Hotel Macocha – od 940 Kč za noc
Hotel si od stejnojmenné ubytovny jistě nespletete. Součástí hotelu je směnárna, prodej upomínkových předmětů a občerstvení, restaurace a bar. Za pokoj s kuchyňkou a vířivou vanou si ale připlatíte 1880 Kč za noc.
• Hotel Panorama – od 2380 Kč za osobu
Panorama patří k Wellness hotelům, ubytování se zde tedy přímo váže s nejrůznějšími wellness balíčky, jako masáže, programy a přístup do wellness centra.